http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Benler İçin Bitkisel Çözümler

Benler İçin Bitkisel Çözümler

Benler genellikle kahverengi ve siyah renkler oluşan renk pigmentlerinin düzensizliğinin neden olduğu cilt problemlerinden biridir. Genellikle kollarda, bacaklarda ve yüz bölgesinde oluşan benler herhangi bir sağlık sorunu oluşturmasa da birçok kişi tarafından estetik açıdan istenmemektedir. Bayanlar genellikle benlerin çirkin bir görünüme neden olduğunu düşünürler ve benlerinden kurtulmak için çözümler ararlar. Bu yazımızda benler için bitkisel çözümler sunarak işinizi biraz da olsa kolaylaştıralım.

Benler için bitkisel tedavi

Ekşi Elma

Benlerinizden kurtulmak için ekşi elma deneyebilirsiniz. Ekşi elmanın suyunu sıkarak benlerinize sürün ve bu işlemi 15-20 gün kadar düzenli olarak uygulayın. Kısa bir süre sonra benlerinizin solmaya başladığını ve kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Karbonat ve Hintyağı

1 çay kaşığı karbonat ile birkaç damla hintyağını karıştırarak macun haline getirin. Hazırladığınız macunu benlerinize uygulayarak bir gece böyle bırakın. Aynı işlemi her gece yatmadan önce bir hafta uygulayın.

Greyfurt Suyu

Benler için bitkisel çözümler arasında oldukça kolay bir yöntem de greyfurt suyudur. Greyfurt suyunu sıkın ve günde 3 defa benlerinize bunu uygulayın. Aynı işleme 1 ay boyunca devam ettiğinizde benlerinizin kaybolduğunu görebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Bir parça pamuğu elma sirkesine batırın ve benlerinizin üzerine yerleştirin. Yaklaşık olarak 15 dakika boyunca böyle bekleyin. Aynı işlemi bir hafta boyunca günde 4 kez uygulayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı

Benlerinizin azalmasını sağlamak için bir hafta boyunca günde iki kez benlerinize çay ağacı yağı sürebilirsiniz. Kısa süre sonra benlerinizin solarak kaybolmaya başladığını fark edebilirsiniz.

Karnıbahar

Karnıbaharı blenderde iyice ezerek meyve suyu kıvamına getirin. Hazırladığınız karnıbahar suyunu her gün düzenli olarak benlerinize uygulayın.

Sizlere önermiş olduğumuz benler için bitkisel çözümler arasından birisini seçerek düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede faydasını görebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?