http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Aşırı Hassas Ciltler için Maske Tarifi

Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber cildimizde sakladığımız bazı sorunlar gün yüzüne çıkmaya başlar. Bu mevsimde cilt bakımı konusunda çok dikkatli olmamız gerekir. Güneşin de etkisi ile beraber cilt problemleri yaşayabiliriz. Aslında güneş vücudumuz için çok faydalıdır ama nerede nasıl güneşlenmemiz gerektiğini iyi anlarsak fayda görebiliriz aksi takdirde korunması güneşe maruz kalmak cildimizde hasarı zor durumlar oluşturabilir.

Bazı kadınların ciltleri güçlüdür ve sadece kullanacakları bir güneş koruyucu ile yeterli cilt bakımını yapmış olurlar, tabi burada en büyük etken cilt tipinin özelliğidir.Ama aşırı hassas cilt diye tabir ettiğimiz cilt tipleri için yaz mevsimi bitmek bilmemektedir ve çok çok özel bakımlar getirir. Öyle ki doktorların güzellik uzmanlarının tavsiye ettiği ürünler bile ciltte sorun oluşturur.

Aşırı hassas ciltler için

Aşırı Hassas Ciltler Ne Yapmalıdır?

İlk olarak bir güzellik uzmanına giderek tavsiye alabilir, cildin hassaslık derecesini öğrenmelerinde fayda vardır. Kimyager ve güzellik uzmanı Şems Aslan, aşırı hassas cilde sahip kişiler için bir cilt maskesi hazırlamıştır.

Malzemeler:

4 tane aspirin

1 yemek kaşığı öğütülmüş yulaf ezmesi

1 yemek kaşığı kefir

Kaynatılmış su

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Aspirinleri havan yardımıyla ezin, üç yemek kaşığı kaynamış suda karıştırın, içine 1 yemek kaşığı kadar öğütülmüş yulaf ezmesini ekleyin. Bir yemek kaşığı kefiri de ilave ettikten sonra krema kıvamına gelinceye kadar karıştırın.Cildinize 15 dakika bu maskeyi uygulayın ve cildiniz için uygun bir nemlendirici sürün.

Faydaları:

Bu maske cildin hassasiyetini azaltır, cildi temizler ve kuruluğu alır.Yazın bu maskeyi haftada 2-3 defa sadece akşamları uygulayın. Her gün bu maskeyi yeni hazırlayarak kullanın.Aşırı hassas bir cilde sahip olduğunuz için herhangi bir yan etkisi olursa derhal bol ile yıkayın..

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?