http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Argan Yağı ile Cilt Bakımı

Argan Yağı Nedir?

Argan yağı nedir ve cilt için nasıl kullanılır diyorsanız tüm cevapları bu yazımızda bulabilirsiniz. Argan yağı Afrika kıtasının kuzey bölgesinde yer alan Fas’ta yetişen argan isimli ağacın tohumlarından çıkarılan yağdır. Argan yağı ilk zamanlarda sağlık amaçlı kullanıyordu. Ancak şimdilerde birçok cilt ürününde kullanılan argan yağı oldukça ilgi görmeye başladı. Özellikle de güzellik uzmanları tarafından kullanılan argan yağı kadınların vazgeçilmezi olmaya başladı. Argan yağı omega-9, omega-6, felurik asit, E vitamini, steroller ve içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde birçok cilt probleminin çözümünde etkili olmaktadır. Sade olarak kullanılabilen argan yağı başka bitkisel yağlar ile de karışım haline getirilerek kullanılabilmektedir.

Argan yağı ile cilt bakımı

Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Eğer argan yağını yüzünüz için kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle yüzünüzü temizlemelisiniz. Ardından birkaç damla argan yağını parmaklarınıza damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek ısıttıktan sonra tüm yüze hafifçe masaj yaparak uygulayın. Argan yağını gece yatmadan önce uygulamanızı öneririz. Argan yağı sayesinde cildinize canlılık kazandırabilirsiniz.

Argan yağı cilt için nasıl kullanılır diyenlere vücut için de argan yağı kullanımından bahsedelim;

Güzel bir duş sonrası birkaç damla argan yağını avuç içinde ısıtarak temiz vücudunuza sürebilirsiniz. Argan yağı diğer yağlar gibi masaj için uygulanabilir ve uygulama sonrası yıkamaya gerek duyulmaz. Ayrıca kış aylarında çatlayan eller için de argan yağı kullanmak son derece faydalı olacaktır. Argan yağı ciltteki kırışıklıkları yok etmede ve cilde nem kazandırmada son derece etkilidir. Cilt için kullanmadan önce ister avuç içinde isterseniz de bir yemek kaşığının içerisine koyarak ocakta birkaç saniye ısıtarak kullanmak gerekir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi ve parlaklığı kazandırmak için argan yağını kullanabilirsiniz. Ayrıca ciltte oluşan kızarıklıklar ve yaralar için de oldukça faydalıdır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?