http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Antiaging Krem Tarifi

Anti aging Krem Tarifi

Bayanlarda belirli bir yaştan itibaren ciltte kırışmalar ve deforme olmalar başlar. Bunda mevcut yaşın ve o zamana kadar kullanılan yanlış kozmetik ürünlerinin de etkisi vardır. Böyle durumlarda bayanlar işin çözüm yolu olarak kendilerine yaşlanma karşıtı olan krem içerikli ürünler olarak aramaya başlarlar.

Yaşlanma dönemlerinde kullanılacak olan kremlerde, bakılacak en önemli ayrıntı ise kremin anti aging özelliğe sahip olup, olmadığıdır. Bu içerikle beraber krem, tamamen yaşlanmış hücreleri yenilemeye özgü bir özellik kazanmaktadır. Fakat bu tarz bir ürün seçerken öncelikli olarak 2 önemli ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan ilki kremin içeriğidir. Yani her krem aynı içerikte değildir. İkincisi ise cilt yapınız. Her krem farklı özellikte olduğu için kremin cilt yapınızla uyumlu olması çok önemlidir.

antiaging krem tarifi

Yaşlanmayı önleyici bu krem çeşitlerinde anti oksidasyon maddeler, A vitamini içerenler, Die AHA, güneş filtresi içerenler gibi çeşitler vardır. Sizlere kozmetik ürünlerden ziyade, evde kendiniz yapabileceğiniz mucizevi bir şekilde kırışıklık gideren, yaşlılık karşıtı krem tarifi önereceğiz.

Bu sayede kendi kreminizi yapma imkânını sizlere sunmuş sunuyoruz. Bunun için yapmanız gereken 1 su bardağı zeytinyağını 1 litre suya koyup kısık ateşte 4 saat boyunca kaynatmanızdır. Burada dikkat edeceğiniz en önemli ayrıntı zeytinyağından başka bir sıvı yağ kullanmamanızdır. 4 saat boyunca kaynayan karışımı ılıması için bekletin. Ilıdıktan sonra içerisine alabildiği kadar talk pudrası katın. Miktarı kendiniz karıştırırken belirleyebilirsiniz. Kıvamı kek hamuru gibi orta kıvamlı olacaktır. Çok katı olmamalı. Bunu bir kavanoz yardımı ile saklayıp yüz ve vücudunuza uygulayın.

Seyrek aralıklarla elma suyu veya gül suyu yardımıyla yüz ve vücuda kompres yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?