http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Anti aging Ürünler Hyaluronik Asit

Anti aging Ürünler Hyaluronik Asit

İnsanların daha genç görünmek, yaşlanma sürecini yavaşlatmak yolundaki hevesleri hemen her gün yeni anti aging ürünlerle tanışmamıza yol açıyor. Cildin içinde su tutulmasından sorumlu olan hyaluronik asit yaşlanma sürecinden sorumlu olan maddelerden biri; zamanla miktarı azalıyor ve bu da cildin canlılığını ve parlaklığını kaybetmesine sebep oluyor. Düzensiz hayat tarzı, sigara kullanmak gibi hatalar da bu yıkımı hızlandırıyor tabii. Hyaluronik asit içeren bakım kremleri veya tabletleri kullanmak, cilde lokal enjeksiyonla bu maddeyi enjekte ettirmek cildin deforme olmasını geciktiriyor.

hyaluronik asit kremler

Cildimizin güzelliğinden, elastikiyetinden, nemlenmesinden sorumlu olan bu maddenin krem formları cildin sadece yüzeyinde ve geçici bir süreyle etkili oluyor. Bir protein – şeker kompleksi olan hyaluronik asidin dolgu maddesi olarak kullanılması ise daha belirgin ve uzun süreli sonuçlar veriyor. Vitamin uygulamalarıyla karıştırılarak deri altına küçük  enjeksiyonlarla hyaluronik asit verildiğinde özellikle dekolte, boyun ve ellerde etkisi 6 – 12 ay boyunca süren gayet yüz güldürücü sonuçlar elde ediliyor. Bu etkiyi sağlamak için birkaç uygulama yaptırmak gerekiyor.

Yüzünüzdeki ince çizgilerden, kaş arası ve alın çizgilerinden şikayetçiyseniz, göz kenarlarınızdaki kaz ayakları ile sorununuz varsa, boynunuzdaki çizgilerin azalmasını veya dudaklarınızın daha biçimli görünmesini sağlamak istiyorsanız, ellerinizin sırt kısmında yaşlanma canınızı sıkan çizgiler varsa hyaluronik asit enjeksiyonu yaptırarak daha genç ve güzel görünebilirsiniz.

Yaşlanmayı engellemek değil ama belirtilerini geciktirmek ve olduğundan genç görünmek günümüz dünyasında gayet mümkün artık. Hyaluronik asidi cildinize hangi sıklıkla enjekte ettirmeniz gerektiğine gelince, bunu doktorunuzla konuşmanız gerekiyor. Seansların sıklığı ve sayısı kişinin yaşına ve cildinin ne derece deforme olduğuna göre değişiyor doğal olarak. Bu uygulama enjeksiyon yerlerinde 2 – 3 gün sonra kaybolan küçük morluklar oluşması dışında herhangi bir yan etki yapmıyor, alerjik reaksiyonlara ise çok nadir rastlanıyor.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?