http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Anti-aging Maske Tarifleri

Anti-aging Maske Tarifleri

30 yaşını geçiyseniz anti – aging maskeler sizin için, evet henüz gençsiniz ve önünüzde uzun bir hayat olduğunu umuyorsunuz, biz de öyle umarız ama artık bugüne kadar yaptığınızdan yoğun bir cilt bakımı programı uygulamaya başlamanızın zamanı geldi. Kırışıklıklarınız henüz belli belirsiz ama hep öyle kalmayacaklar, şimdiden tedbir almaya başlarsanız yeni kırışıklıkların oluşmasını geciktirebilir ve mevcut olanların kısa zamanda derinleşmesini engelleyebilirsiniz. İşte bunları sağlayacak anti – aging maske tarifleri:

Antiaging Maske Tarifleri

Cildinizin daha parlak, canlı ve genç görünmesini sağlayacak bir tarifle başlayalım. A ve E vitaminleri içeren muz, anti – bakteriyel özellikli ve bol vitaminli bal ve faydalı bir süt ürünü olan yoğurt bir araya geldiklerinde harikalar yaratıyorlar. 6 – 7 günde bir uygulayabileceğiniz bu maske duştan sonra daha iyi sonuç verir. Maske için 1 adet muzu cam bir kasede iyice ezip püre haline getirin ve üstüne 2 çorba kaşığı organik balla çeyrek su bardağı yoğurt ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın, sonra temiz yüzünüze ve dekolte bölgenize sürün. 20 dakika sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin, maske çıktıktan sonra bir kere de soğuk suyla yıkayın.

Yapımı kolay, etkisi büyük bir başka cilt gençleştirici maske tarifi daha verelim. Maskeyi hazırlamak için 4 – 5 adet altın çilek ile 1’er tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı, beyaz kil ve bal temin etmeniz gerekiyor. Cam bir kase ve tahta kaşık da hazırlamalısınız. Bu anti – aging maske için önce altın çilekleri ezin. Sonra sırasıyla üzüm çekirdeği yağını, beyaz kili ve balı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra elinizi hafif ıslatıp maskeyi yüz ve dekolte bölgelerinize yedirin. 20 dakika sonra hafif ovalayarak çıkarın ve yüzünüzü önce ılık, sonra soğuk suyla yıkayarak maskeden arındırın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?