http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Akne ve Sivilcelerden Kurtaran Tarifler

Akne ve Sivilceden Kurtulun

Hepimizin, yaşamının bir döneminde yaşadığımız bir sorundur akne ve sivilceler. İş yerindeki bir huzursuzluk, evdeki bir sorun, beslenme biçimimize de dikkat edemediğimiz yoğun çalışma günleri  ya da sehir yaşamının başdöndürücü hızı…Nedeni ne olursa olsun, yaşamımızdaki stress düzeyinin bir miktar artması yüzümüzde bu küçük sorunların baş göstermesine yol açabiliyor. Kendisi ne kadar küçük olsa da , bunlardan kurtulmak o kadar da kolay olmuyor. Rutin uyguladığımız. cilt bakımı yöntemlerinin de hiç işe yaramadığı bu durumlarda, mutlaka değişik, akneler için etkin,  akne ve sivilce maskeleri  denenmeli, cilt bakımı ve temizliğine özel bir itina gösterilmeli.

sivilce ve akne maskesi

Bu dönemde, cildimizde oluşan, aknelerle mücadelemizin vazgeçilmez unsuru da  akne ve sivilce maskeleri olup, cilt tipimize uygun seçilen bu maskeler uygulandığında akne tedavisinde oldukça etkili sonuçlar alınıyor. Akne ve sivilce maskeleri, cilt tipine uygun olarak seçilip, rutin  cilt bakımı ile birlikte, belirli zaman aralıklarıyla uygulanmalı. Bu etkin cilt maskelerinden, en etkililerinden biri de,

 

  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 yumurta akı
  • 1,5 çay kaşığı bal
  • 5-6 adet çilek tanesi, ile hazırlanan,  çilek-limon maskesidir.

 

Üç dört günde bir  yüzümüze uygulayabileceğimiz bu maskenin, rahatlatıcı, dezenfekte edici etkisi birkaç gün içinde kendini gösteriyor. Cilt bakımı ile birlikte uygulayabileceğimiz diğer bir etkili akne ve sivilce maskelerinden biri de, elma sirkesi toniğidir.

-1 çay kaşığı elma sirkesi

-1 çay kaşığı ılık su,  karıştırılarak hazırlanan bu maskeyi, cilde, pamuklu

kumaştan hazırlayacağınız, bir maskeyi bu karışımla ıslatıp, yüzünüzde bir süre tutarak uygulayabilirsiniz. Islaklık tamamen kuruduktan sonra, maskeyi çıkarıp, hafif bir hindistan cevizi yağıyla cildinizi nemlendirmelisiniz.

sivilce akne farkı

 

Bu gibi yöntemlerle, birçok sorundan kurtulmanız mümkündür. Belirttiğimiz tüm uygulamalardan, büyük ölçüde çözümler sağlanmış ve mutlu sonlar yakalanmıştır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?