http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Akne Kurutucu Maske Tarifleri

Akne Kurutucu Maske Tarifleri

Bayanların en büyük cilt sorunlarından bir tanesi Akne sorunudur. Akneler daha çok yüz ve boyun bölgesinde kendini gösteren çok rahatsız edici bir cilt rahatsızlığıdır. Akne bir diğer adıyla Sivilce bir nevi cildin kusmasıdır. Bazen kullanılan ilaçlar ve uygulanan tedavilerde yeterli kalmamaktadır. Böyle durumlarda öncelikle beslenme şeklimizi değiştirip yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Sonrasında ise evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz Maske tarifleri üzerine yoğunlaşın. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz basit birkaç tarifle bu sorunu rahatlıkla aşabilirsiniz. Size akne kurutucu birkaç basit maske tarifi vermek istiyoruz.

Akne Kurutucu Maske

Limon Suyu ve Bal Maskesi:

Malzemeler: 1 çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı bal.

Uygulanışı: Bu karışımı ocağın üzerine koyun ve kıvam alana kadar pişirin. Sonrada ılımasını bekleyin. Ilıyınca yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yıkayınız. 15 gün düzenli olarak bu maske her gün yapılmalıdır.

Limon ve Yoğurt Maskesi:

Malzemeler: 5 Damla limon suyu, 1 çorba kaşığı yort

Uygulanışı: Bu malzemeleri karıştırın ve sonra da bu karışımı yüzünüze sürünüz. Sivilceli bölge zarar görmemesi için narin hareketlerle sürün ve 15 dakika bekletin. Sonrasında yıkayarak cildinizden arındırın. Bu maskesi haftada iki kere cildinize uygulamanız gerekmektedir.

Limon ve Yumurta akı Maskesi:

Malzemeler: 1 Çay kaşığı limon suyu, 1 yumurtanın akı

Uygulanışı:  Yumurta akı ve limon suyunu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. 20 dakika sonunda yıkayarak akıtın. Bu maskeyi haftada 2 kere yapmanızda fayda olacaktır.

Limon ve Aspirin Maskesi:

Malzemeler: 1 Çay kaşığı limon suyu, 1 Çay kaşığı kıl ve 1 çay kaşığı aspirin tozu.

Uygulanışı: Bu maska haftada 1 kere uygulanır. Tüm bu malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekledikten sonrada yıkayınız.

 

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?