http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok 40’lı Yaşlarda Cilt Bakımı

40’lı Yaşlarda Cilt Bakımı

Yaş 40’a gelip dayandığında cildin kolajen üretimi azalmaya başlar, cildin üst katmanı hala güçlüdür ama iç kısımda bulunan ve bu katmanı destekleyen esnek lifler zayıf düşmeye başlamıştır. Hücre değişimi yavaşladığı için cildin parlaklığı azalmaya başlar, yüzdeki çizgilerin sayısı artar. 40’lı yaşlarda cilt bakımı konusunda özenli davranmak, cildin değişen yapısına uygun daha uygun ürünler kullanmak, beslenme konusunda daha titiz olmak hayatın bu dönemini yüzünüz erken yaşlanma belirtileriyle zamanından önce çökmeden geçirmenizi sağlar.

40'lı Yaşlarda Cilt Bakımı

Nemlendirme 40 yaş üstü cilt bakımı programının 1 numaralı amacı olmalıdır; cildiniz zaten kırışıklık oluşumuna daha meyilli bir hale gelmiştir, nemsiz bırakırsanız daha hızla çizgilenir. Hyaluronik asit ve gliserol içeren yoğun ve kaliteli nemlendiriciler bu dönem için uygundur. Bu dönemde boyun ve dekolte bakımı konusunda da titiz davranmalısınız, yüzünüz için kullandığınız yoğun nemlendirici, yenileyici ve sıkılaştırıcı bakım ürünlerini boynunuz için de kullanmalısınız. Boyun bölgesine süreceğiniz ürünleri aşağıya doğru hareketlerle sürmeyi unutmayın. Ayrıca dik durun ve boynunuzu yukarı doğru gergin tutmaya gayret edin, bu çift çene ve gerdan oluşumunu engeller. Sırt üstü yatmak da boyunda çizgiler oluşmasını engeller.

40 yaş cilt bakımı ürünleri 25 – 35 yaş aralığındaki kadınlar tarafından kullanılmamalıdır çünkü yağlanmaya veya kurumaya neden olabilir. Her yaş döneminin cilt bakım prosedürü kendine özgü olmalıdır, 40’lı yaşlarda cilt bakımı için kullanılması gereken ürünler daha taze bir cilt için gereksiz ve fazla ağırdır.

40’lı yaşlarındaysanız amacınız eyeliner sürmek bile olsa göz çevrenizi fazla çekiştirmekten kaçınmalısınız, zaten hassas olan bu bölge artık örselenip çizgilenmeye daha da müsait haldedir çünkü. Cildinizi kurutacak ürünlerden ve uygulamalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Yüzünüze krem sürerken bunu dairesel ve yukarıya doğru hareketlerle yapmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?