http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok 2014 2015 sonbahar kış cilt bakım ve güzellik trendleri

2014 2015 sonbahar kış cilt bakım ve güzellik trendleri

Bir sezon bitip bir yenisi başladığında yeni sezona uygun trendler sürülüyor piyasaya ve bu trendler sadece giyim – kuşamla ilgili değil. Yeni cilt bakımı trendleri ile tanışıyoruz örneğin, tırnak süsleme ve boyama teknikleri değişebiliyor, belli bir saç modeli diğerlerinden daha ön plana çıkarılıyor, ortaya yeni makyaj teknikleri – renkleri çıkıyor. Bu yazımızda size 2014 – 2015 sonbahar kış cilt bakım ve güzellik trendleri hakkında tüyolar vereceğiz.

cilt bakım modası

2015 kış makyaj trendleri ile başlayalım; doğal makyaj her daim popüler, bunun dışında bu kış sokaklarda etnik makyaj uygulamaları da göreceğiz. Bu makyaj stilinde tende ve dudaklarda doğal bir görünüm oluyor, göz makyajı için ise belirgin bakır ve altın renkleri kullanılıyor. Be kış sezonunda göz makyajının popüler renklerinden biri de asker yeşili tonu olacak.

2015 kış cilt bakım trendleri konusuna gelince; doğal – bitkisel uygulamaların yükselişi devam ediyor. Kış mevsiminin kuru ve sert havalarından dolayı kuruyup çatlayan ciltlere ilaç gibi gelen argan yağı, cildi besleyip nemlendiren ve nem kaybetmesini önleyen Hindistan cevizi yağı gibi yağların popülaritesi azalmak bir yana artacak gibi. Bunlar cildine kimyasal maddelerin temas etmesinden hoşlanmayan bayanların tercihi, başka alternatifler de vat elbette. Tercihinizi bilinen kozmetik markalarının üretip piyasaya sürdüğü yeni nesil nemlendiriciler; temizlik, peeling ve anti – aging ürünleri arasından da yapabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz, ne tür cilt bakımı trendleri çerçevesinde bakım yaparsanız yapın aldığınız ürünlerin içeriğine dikkat etmeniz. Örneğin birçok şampuanda, diş macununda ve başka ürünlerde kullanılan sodium lauryl sulfat (SLS) maddesinin ve türevlerinin, hele ki belli bir oranın üstünde kullanılırsa insan bünyesine çeşitli zararlar verdiği, saç dökülmesi sorununu arttırdığı yönünde tezler var. Bu gibi konularda bilgi edinmeli ve kullandığınız bakım ürünlerini özenle seçmelisiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?